Červen 2018

OTHERS

29. června 2018 v 13:16


OTHERS

Všechny ostatní články, které nemají specifikaci.


KNIHA MILUJ SVŮJ ŽIVOTMALIČKOSTI


CÍTÍM SE KRÁSNÁ

28. června 2018 v 17:00


Každá žena by se měla cítit krásná a vyjímečná. Měla by se milovat a věřit ve své sny.

Ráno se probouzím se skvělým pocitem a vstávám s radostí. Jsem vyspaná do syta a cítím se tak svěží. Nepotřebuju makeup ani upravené vlasy proto abych se cítila krásná. Stačí mi to, že se cítím skvelě. Do zrcadla se usmívám a se svým ranním zjevením v zrcadle jsem spokojená. Tohle jsou pocity, které by žena měla prožívat každý den. Samozřejmě vím, že každý den to není možné ale bojuji za co největší procento krásných dní.

K tomu abych se cítila krásná mi stačí hedvábný pocit tváře, hydratované rty, tělo a voňavé vlasy. Stačí mi málo, abych se cítila krásně. Nemám problém jít nakupovat bez jediné kapky makeupu. Je to neuvěřitelný pocit svobody. Tohle bych dříve nedokázala, ale dnes už vím, co lidé myslí sebeláskou. Sebeláska je totiž nejkrásnějí ingrediencí žen a také nesmím opomenout smích.

Miluju ty možnosti, které máme. Můžeme jít ven bez makeupu a cítít se krásně. Můžeme si dát pohodlné oblečení a zářit. Pokud chcete udělat dojem na okolí vašeho manžela, jsou tu pořád ty krásné šaty ve kterých vypadáte kouzelně. Můžete si dát vlasy do culíku, aby jste na pracovní schůzce vypadala elegantně, když už jste vytáhla ten kostýmek, který vám tak skvěle padne. Můžete si vlasy také rozpustit, aby když jedete autem vám je hladil vítr. Svět je plný možností a maličkostí. Spousta z nás si to neuvědomuje a neváží si toho všeho krásného kolem.

Dnešní ženy se raději porovnávají, pomlouvají a závidí. Závist je jedna z nejhorších vlastností, která nás rozežírá zevnitř. My ženy jsme totiž ohromně bojovné. Chceme pořád být nejlepší.

Ženy, krásky, pojďme se cítit krásně. Vykašlete se na porovnávání, vždyť to je na nás to krásné. To že jsme každá jiná, každá originální. Být všechny stejné, tak je to nudné. Zastavte závist, ne všechny můžeme být od narození krásné nebo bohaté, ale o to větší výzva to je. Můžeme všechno dokázat sami a potom být mnohem více vděčné. Probuďte se ráno s tím krásným pocitem, se kterým se probouzím já. Buďte rády za to jaké jste. Nezapomínejte potrhávat své přednosti a své nedokonalosti neschovávejte. Své nedokonalosti berte jako něco originálního, jedinečného. Něco co z vás dělá vás. Podporujte další ženy kolem sebe. Budete se cítit krásně nejen z vnějšku a o tom přece život je.

Ženy, krásky, pojďme se cítit krásně.

KNIHA MILUJ SVŮJ ŽIVOT

8. června 2018 v 8:00Kniha Miluj svůj život, je pro mě jako bible. Bylo pro mě nutností ji mít doma.
Je to kniha, kterou je potřeba číst opakovaně, abychom si všechno důležité oživovali. Občas je těžké se neustále soustředit na naše myšlenky, ale je to nutné. K tomu je potřeba ji mít po ruce v každé těžké chvíli. Po přečtení změníte svůj pohled a postoj k životu. Otevře vám oči a dodá naději.

Hlavní myšlenkou této knihy je SEBELÁSKA a POZITIVNÍ MYŠLENÍ.

Autorka této knihy si prošla nespočtem špatných zkušeností a obdivuji ji za to, jak změnila svůj život a své myšlení. Přesto všechno zlé udělala svůj život krásný a vyjímečný. Naučila se milovat sama sebe. To všechno dobré poté přišlo samo.
V knize se mluví o sebelásce, o lidech jako takových, o nutnosti odpouštět lidem a nechat svou minulost minulostí.
Sebeláska nás vede k pozitivnímu myšlení a pozitivní myšlení k úžasnému životu. Kniha také poukazuje, že vše je v naší mysli. Lidé se pomocí mysli dokáží zbavit i veškerých nemocí. Kniha mluví také o vztazích, práci, zdraví.
Spoustu moudrých myšlenek, kterými se ve svém životě řídím, mám právě z této knihy. Autorka knihy je mi velkou motivací. Naučila mě mít se ráda. Nebyla jen autorkou několika skvělých knih, ale také učitelkou. Pomáhla lidem, pořádala přednášky, nahrávala motivační nahrávky a dovolím si říci, že je i zachránkyní několik životů.

Každý den je naší novou šancí. Začít znovu, lépe. Změnit náš život a naše myšlení. Začít milovat a být odměněny láskou okolí. Můžete se utápět v lítosti nebo začít být vděčný i za málo, které máme. Život je dar a my si ho musíme vážit.


HOME

6. června 2018 v 22:34

HOME

Mít čistý a zdravý domov je pro mě opravdu důležité.
Z toho důvodu bych zde ráda mluvila o NON TOXIC domácnosti, snižování odpadů
a dalších důležitých tématech jako je zdravý domov nebo životní prostředí.


NON TOXIC DOMÁCNOST


AROMA LÉKÁRNÍČKA

6. června 2018 v 22:00


Domácí aroma lékárnička, je lékárnička obsahující 5 lahviček esencí/éterických olejů*/. Lékárnička standardně obsahuje esence Levandule, Máty, Eukalyptu, Tea tree a citrónu. Všechny tyto esence se dají použít do masážních olejů, koupele na teplý a studený obklad, místní čištění, kloktání, rozptylování do ovzduší, koupele a přímou aplikaci. Ke každé lékárničce dostanete návod, kde naleznete možnosti použití, dávkování, konkrétní zdravotní problémy a doporučení, jakou esenci na daný problém použít a také podrobný popis každé esence.

Výtahy z popisu dané esence.
LEVANDULE, Lavandula angustifolia/navrácení harmonie a klidu/ Získávána z polokeře ze zemí jako Francie, Bulharsko, Chorvatsko, Anglie a Tasmánie. Má typickou svěží a čistou vůni, je čirý a má lehkou, natrpklou chuť. Patří mezi esence s největším spektrem užití. Má analgetické, antiseptické, protizánětlivé a protikřečové účinky. Pomáhá při dýchacích problémech jako je chřipka, astma nebo při plicních chorobách. Také pomáhá trávicímu systému při nechutenství, nadýmání či při problémech s játry. Pomáhá také po štípnutí hmyzem. Odpuzuje vši a moly. Je výborný na popáleniny, ekzémy, akné a hnisavé rány. Je prospěšný při léčbě svalových bolestech, dně a ochrnutí. Na nervový systém působí zklidňujícími účinky při celkové slabosti, mdlobách, epilepsii, depresi, nespavosti. Je nejvíce bezpečný olej, který můžou užívat děti a je vhodný i při těhotenství.

EUCALYPTUS, Eucalyptus polybractea /ochránce dýchacích cest/ Tento olej se získává z listů blahovičníků, který pochází z Tasmánie a Austrálie. Má svěží nasládlou vůni. Je skvělý na dýchací cesty a celý dýchací systém. Je prospěšný při nachlazení, zánětu dutin, chronické bronchitidě, astmatu, kašli, zánětu spojivek či zápalu plic. Snižuje překrvení v plicích, usnadňuje vykašlávání, čistí plíce od hlenu a také se používá při onemocnění průdušek. Tiší bolest při svalových, revmatických a neuralgických bolestech. Pomáhá při infekcích močových cest, zánětu močového měchýře. Podporuje hojení ran a pomáhá při únavě a špatné náladě. Není vhodný pro děti do 30 měsíců.

MÁTA PEPRNÁ, Mentha piperita /pro dobré zažívání/ Éterická olej se získává z rostliny, která pochází ze Středomoří. Má výraznou ostrou vůni s balzamickým nádechem a typický chladivý a vysušující účinek. Máta obsahuje vysoké množství mentolu, jehož molekuly mají silný ochlazující účinek na kůži, což snižuje vnímaní bolesti. Máta má také protiinfekční účinky, ale nesmí být nikdy použita do otevřené rány. Pomáhá při bolesti z traumatu jako úder, popálení či přiskřípnutí. Pomáhá také při bolestech hlavy. Máta zároveň stimuluje nervy a mozek, je první pomocí při dušení únavě či nervozitě. Je jeden z nejúčinnějších esencí při problémech trávícího ústrojí. Má pročisťující a uvolňující účinek na žaludek a střeva. Používá se při nevolnosti, zvracení a nadýmání. Je vhodná také při rýmě a ucpaných dutinách. Nepoužívejte v těhotenství, při epilepsii, vysoké horečce, srdeční onemocněních a u dětí do 5 let. Pro menší děti používejte místo máty citron. Máta patří mezi povzbuzující oleje, proto nepoužívejte ani večer ani při nespavosti.

TEA TREE, Melaleuca alternifolia /chrání před plísněmi a bakteriemi/ Olej pochází z australského stromu čajovníku, který má silné kafrovité aroma. Je nejsilnější přírodní antibiotikum, je netoxický a nedráždivý. Je první volbou při antibakteriální infekci, protože paralyzuje účinky bakterií v celém těle. Je antiseptikum pro dýchací, trávící, močové, pohlavní, kožní, pohybové, nervové ústrojí, navíc také posiluje imunitu. Je účinný při nachlazení, kašli, chřipce či astmatu. Je účinný při léčbě vředu, hnisavých ran, škrábnutí či říznutí na kůži. Také se používá při léčbě popálenin, plísní a lupenky. Usnadňuje hojení jizev, oparů, puchýřů a bradavic. Pomáhá při bolestech kloubů, zubů a svalů. Také se používá při léčbě aftu a krvácení z dásní. Díky své výrazné kafrové vůni posiluje pozitivní pohled na svět a zvyšuje odolnost.

CITRON, citrus limon /osvěžení a pročištění organizmu/ Tento éterický olej je silně antibakteriální, protiinfekční a pročisťující. Je hlavním olejem pro detoxikaci organizmu, proti vysoké hladině cholesterolu, obezitě a celulitidě. Je účinný při infekcích od chřipky po tuberkulózu. Ochlazuje při horečkách, zmírňuje zápaly a zahlenění. Silně pročišťuje trávící systém a játra. Zmírňuje pálení žáhy, zapáchající dech, trávící bolesti. Pomáhá při vředech, průjmech a nechutenství. Využívá se v boji proti vysokému cholesterolu, vysokému tlaku, obezitě, celulitidě. Čistí lymfatický systém, posiluje tvorbu bílých krvinek a posiluje cévy. Pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, vylučování toxinů. Podporuje regeneraci pokožky a působí na ni antisepticky. Uvolňuje psychické bloky, zaostřuje naše vědomí, pozvedá intelekt. Je vhodný při učení, protože stimuluje levou mozkovou hemisféru, pomáhá i při koktání. Z důvodu fototoxicity nevstavujte pokožku přímému slunci či soláriu 12 h po použití oleje.
*éterický olej je těkavá vonná esenciální látka, produkovaná rostlinou. Získáváme jej převážně parovodní destilací. V aroma terapii se využívají pro svoji schopnost ovlivňovat tělesné funkce organizmu a působit na naši psychiku.

Pár příkladů, kdy a jak esence užívám.
1. při bolestech v podbřišku - namíchám si masážní olej. Kokosový olej + pár kapek levandule. Masíruju bolestivé místo.
2. při bolesti hlavy - na spánky nanesu eukalyptus i na místa, ve kterých mě hlava bolí. Dodržuju pitný režim a dám si klidový režim.
3. při horečce a pocení nanesu na spánky levanduli, citrón a teatree. Stejně tak dám pár kapek na studené, mokré kapesníky a dám na čelo a zápěstí. Tento oblak je dobrý i při bolesti hlavy.
4. při popálenině - dám pár kapek levandule na studený obklad a přiložím na bolavé místo.
5. při nespavosti - nakapu pár kapek levandule na polštář nebo dám do difuzéru
Esencí stačí nanést opravdu jen malé množství.
Určitě vás také zajímá, kde se tato lékárnička dá sehnat. Já osobně ji koupila na nobilis.cz - Domácí lékárnička/esenciální oleje pro první pomoc/. Lékárnička vyjde na necelých 700 korun. Je to hodně, ale nyní ji již používám rok a stále nejsou prázdné až na levanduli, která je nejvíce používanou esencí. Pro podrobnější informace o každé esenci, klikněte ZDE.

OČISTA ŠATNÍKU

6. června 2018 v 17:13

Vždy jsem slýchávala, co by mi slušelo a co bych měla a neměla nosit. Každý týden to bylo pomalu něco jiného a pokaždé něco, co jsem si oblékla jen díky tomu, že by mi to podle ostatních slušelo a já si myslela, jak v tom úžasně budu vypadat. Oblečení mohlo být sebevíc krásné, ale co z toho, když jsem se v něm cítila špatně. Necítila jsem se vůbec sama sebou, nebyla jsem svá, naopak jsem byla spíše jen smutná. Cítila jsem se jako šedá myška, jako v kůži někoho jiného. Proto dalším důležitým krokem je najít sebe sama, sjednotit svůj šatník a podtrhnout své přednosti. Nosit oblečení, které se líbí vám bez ohledu na názor ostatních. Je jedno jaký styl oblékání máte nebo že nenosíte zrovna to co je v módě. Jediné, na čem záleží je to, abyste se cítili sami sebou, jistí a cítili se krásně. Oblečení ve svém šatníku přeberte, přemýšlejte, zda se vám to k sobě hodí a jestli se zrovna v daném kousku cítíte dobře. Oblečení můžete zkusit prodat na internetu, který nabízí nepřeberné množství možností anebo můžete oblečení darovat lidem, kterým pomůže, i to je dobrý krok k lepšímu života, pomáhat slabším lidem. Nejen že uděláte dobrou věc pro ostatní, ale budete mít dobrý pocit i sami ze sebe, což je přeci skvělé. Můj šatník byl ochuzený o velké množství oblečení, řekla bych až na holý základ. Dnes mnohem více přemýšlím, když nakupuji a také jsem zjistila, že největší radost mi dělá koupě věcí, které jsou za hubičku, takže se snažím i vyhledávat oblečení cenově přijatelné pro dobrý pocit mé duše. Jsou chvíle, kdy jsem v obchodě bezradná a hledám se, ale to jen značí to, že se měním a jdu vpřed. Nejlepší na tom celém, je ta úleva a dobrý pocit na konec.

Vyjádření sebe sama je pro nás opravdu důležité, proto je nutné si uvědomit, zda vše, co nosíme, nosíme kvůli sobě. Ten úžasný pocit, když máte na sobě něco, co vám padne, v čem se cítíte skvěle a jen záříte. Je to sice jen malá vrstva látky, ale dokáže udělat divy. Můžete se projevit, cítit se svá a podtrhnou své přednosti. Nezáleží na tom, co se na vás libí ostatním, poslouchejte své srdce a s očistou šatníku neotálejte. Ten osvobozující pocit potom co to uděláte je nepopsatelný!

OČISTA OD NESPRÁVNÝCH OSOB

6. června 2018 v 14:16


Důležitým krokem k tomu abychom mohli být šťastní, je očista našeho života od lidí, kteří nesouzní s naším životem.
Spousta negativně přemýšlejících lidí k sobě přitahuje stejný typ lidí. Jste smutní, říkáte si, že vás nikdo nemá rad, že se k vám lidé chovají jako k malému dítěti a tím, si takové lidi do svého života přitahujete. Je nutné změnit myšlení o tom, jaké lidi kolem sebe máme a jaké přitahujeme. Následně ze svého života vymazat všechny, kteří se do našeho lepšího života nehodí.
Neobklopujte se osobami, o kterých víte, že vám lžou, že jsou agresivní nebo zlý. To, kdo je kolem nás, má i částečný podíl na tom, kým jsme my.
Já tuto kůru nasadila, pár měsíců po rozchodu s mým bývalým přítelem. Přestala jsem se bavit s lidmi, se kterými jsem se cítila smutná, nesvá nebo dokonce hloupá. Opustila jsem společnost lidí, kteří mysleli negativně. Ve svém životě nechala jen ty, kteří tu pro mě jsou, jsou upřímní, milý a podávají mi pomocnou ruku, když ji potřebuji.
Spousta lidí v mém nynějším životě má vlastnosti nebo dovednosti, které souzní s tím, co chci já. Najednou jakoby to vše zapadalo do sebe jako puzzle. Najednou mi vše dává smysl a můžu říct, že mám kolem sebe úžasné lidi.
Tohle je něco, s čím by člověk neměl otálet, je to pro náš lepší život důležité. Vím, že u některých lidí je těžké odejít, ale je to nutné. Je potřeba si uvědomit, jaký člověk je, co nám v životě dává a jak se s ním cítíme. Tohle je jedna z nutných očist
života, která vás čeká, aby váš život mohl být takový, jaký chcete.

ŽIVOT BEZ PILULEK

6. června 2018 v 13:43

Je to asi rok zpět, co jsem se rozhodla oprostit svůj život od všech chemií. Prášků v mém životě tenkrát jen přibývalo a stejně tak nemocí. Místo zdravějšího těla, jsme měla jen ztrápenou mysl.
Není nad pocit, žít bez tíže. Tak se mi teď žije a dýchá, poté co jsem vyřadila veškeré prášky z mého života. Je úžasné, co nám nabízí příroda a jak naše tělo umí bojovat. Veškeré běžné nemoci jsme schopni vyřešit cestou bez chemie, tak proč do sebe cpát ty malé pilulky?

Je jenom na vás jakou cestou se dáte, jaká cesta je pro vás správná. Pro mě byla správná tato.

Prvním krokem pro mě bylo vyřazení antikoncepce, vyřazení veškerých prášků na bolest hlavy a na bolest při ženských dnech. Všechny tyto růžové a bílé potvůrky šli rovnou do koše spolu s prášky na migrénu.

Svou situaci s vyřazení antikoncepce jsem důkladně probrala s paní, která se zabývá očistou těla, přírodní cestou léčby a lepším životem jako já. Je odbornicí ve svém oboru, díky jejím radám jsem pochopila spoustu důležitých věci. Dříve jsem si totiž neuvědomovala, co všechno tyto malé peklíčka můžou způsobit. Řekla mi rizika, následky a možné problémy, při dlouhodobém užívání antikoncepce. Antikoncepce znečisťuje tělo, zmate vaše hormony a popře všechny vaše ženské pudy.
Dnes je to asi rok, co hormonální antikoncepci neužívám a ještě dnes vidím, jak mé tělo bojuje s pravidelností ženských dní a jak se ještě neustále čistí. Mrzí mě, že jsem užívání HA neutla dříve, ale je nutné být se sebou vyrovnaná, vyspělá pro něco tak zásadního, což jsem ve svých 18 ještě určitě nebyla. Také je důležité mít vedle sebe člověka, kterého milujete, můžete se na něj spolehnout a víte, že kdyby se z vaší společné lásky zrodila další, ještě větší láska, tak na tu lásku budete společně. Ano, stát se může cokoliv, ale s ním se nebojím, a to je důležité.

Určitě vás zajímá, co tedy dělám, když přijdou dny bolestí. Běžné prášky plné chemie jsem nahradila esencemi z bylin. Mám doma aroma lékárničku, která obsahuje výtažky z bylin levandule, máty, eukalyptu, citrónu a tea tree. Tyto esence se dají aplikovat přímo na bolestivé místo, míchat do masážních olejů, používat společně s difuzérem nebo aroma lampou, či pro přímou inhalaci. Více o této lékárničce budu psát v samostatném článku, stejně tak o difuzéru a aroma lampě.

Nyní pří menstruačních bolestech používám kokosový olej s pár kapkami levandule. Tuto směs nanesu na podbřišek, který následně masíruji. Dříve bych nevěřila, že mi může pomoct pár kapek levandule, když mi nebyl schopný pomoci již ani ibalgin 400.
Při bolestech hlavy sáhnu po eukalyptu nebo mátě. Stačí mi prstem přejet vlhký kraj esencea nanesu na spánky a místa, kde mě hlava bolí. Dám se do klidového režimu, odpočinu si a bolest je pryč.
Dříve jsem trpěla i migrénami, se kterými jsem několikrát skončila i na kapačkách v nemocnici a pro odeznění bolesti jsem se potýkala i s několika injekcemi do hýždí. Dnes mi stačí klidový režim, dostatečný příjem tekutin, esence a čerstvý vzduch. Když je mi opravdu zle, tak mi pomáhá i studený obklad na čelo a spánek. Studené na čele mi vždy hodně uleví.

Očištění těla od všech těchto chemických potvůrek, byla jedna z nejlepších věcí, které jsem udělala. Lépe se mi dýchá, cítím se lépe a problémy zmizely. Neříkám, že se člověk má úplně bránit léčbě, pokud je to nutné a není jiná cesta. Z vlastní zkušenosti ale vím, že všechny problémy a nemoci odešli potom, co jsem je přestala řešit chemickou cestou, a tak nějak jsem jim dala šanci, aby se vyléčili sami jen přírodními věcmi.
Nechci vám říkat co máte dělat, jen vám chci ukázat co pomohlo mě. Snad i vy najdete svou správnou cestu.

NAJDI SAMU SEBE

5. června 2018 v 16:04

Štěstí je, být sám sebou a mít se rád. Je důležité žít život podle svých pravidel, bez ohledu na názory ostatních. Být sám sebou je svoboda, která živý naši duši a dělá nás šťastnými.

Vzpomínám si, když jsem dělala vše, co ode mě lidé čekali nebo co si přáli, abych dělala. Dělala jsem vše, co bylo podle ostatních správné. Chovala jsem se slušně, učila se, uklízela, vařila, chodila do práce. Byla jsem posedla tím, abych všem vyhověla. Jejich názory jsem často přebírala za své a to nebylo správné. Bylo pro mě zkrátka jednodušší jít s davem a nést jejich názory za své, než být sám sebou a za své názory bojovat sama. Toto moto jsem si velmi oblíbila.


"Do what is right, not what is easy."


Jednou mi došlo, že jít s davem není správné, ale opravdu jen jednoduché. Ne všechno co jsem dělala ve své minulost, jsem doopravdy dělat chtěla. Skoro nic z toho mě vlastně ani nedělalo opravdu šťastnou nebo naplněnou.

Dnes už vím, že nejdůležitější je být sama sebou. Zjistit co mě samotné sluší, co chci, jaké jsou mé sny, co mě dělá šťastnou a kdy se cítím klidná. Srovnala jsem si své cíle, priority a celý svůj život. Naučila jsem se milovat sama sebe, stát si za svými názory a dělat jen to, co je mi příjemné. Nikdo kromě vás nemůže totiž říct co je dobré a co je špatné, kdy jste hezká nebo kdy máte ideální míry. Vše je to o tom, co si myslíte vy a jak to cítíte. Kdy se cítíte šťastná, krásná a svá. Poslouchejte své city, přemýšlejte, zda vše, co si přejete, si opravdu přejete vy, a ne nikdo jiný.
Myslím, že spousta z nás zažila tuto situaci. Nikdy vás nebavilo cvičit, ale přítel chce aby jste zhubla pár kilo. Začnete cvičit, přátelům a blízkým tvrdíte, jak vás cvičení baví a že to celé děláte pro sebe, ale v závěru se necítíte šťastná a do posilovny se musíte pomalu nutit násilím.
Tohle jsem si také zažila a vše co děláte, musíte dělat opravdu pro sebe a proto, že to milujete. Pokud vás to nedělá šťastnou, musíte přemýšlet, kde je chyba a změnit to, jinak šťastní nikdy nebudete. Život máme jen jeden a ten rychle utíká.

Najdi sama sebe do té největší hloubky, které dokážeš a začni žít život podle svých pravidel a přání, tak aby, jsi byla šťastná. Nejdůležitější člověk ve tvém živote jsi totiž ty, nikdo jiný.