NAJDI SAMU SEBE

5. června 2018 v 16:04

Štěstí je, být sám sebou a mít se rád. Je důležité žít život podle svých pravidel, bez ohledu na názory ostatních. Být sám sebou je svoboda, která živý naši duši a dělá nás šťastnými.

Vzpomínám si, když jsem dělala vše, co ode mě lidé čekali nebo co si přáli, abych dělala. Dělala jsem vše, co bylo podle ostatních správné. Chovala jsem se slušně, učila se, uklízela, vařila, chodila do práce. Byla jsem posedla tím, abych všem vyhověla. Jejich názory jsem často přebírala za své a to nebylo správné. Bylo pro mě zkrátka jednodušší jít s davem a nést jejich názory za své, než být sám sebou a za své názory bojovat sama. Toto moto jsem si velmi oblíbila.


"Do what is right, not what is easy."


Jednou mi došlo, že jít s davem není správné, ale opravdu jen jednoduché. Ne všechno co jsem dělala ve své minulost, jsem doopravdy dělat chtěla. Skoro nic z toho mě vlastně ani nedělalo opravdu šťastnou nebo naplněnou.

Dnes už vím, že nejdůležitější je být sama sebou. Zjistit co mě samotné sluší, co chci, jaké jsou mé sny, co mě dělá šťastnou a kdy se cítím klidná. Srovnala jsem si své cíle, priority a celý svůj život. Naučila jsem se milovat sama sebe, stát si za svými názory a dělat jen to, co je mi příjemné. Nikdo kromě vás nemůže totiž říct co je dobré a co je špatné, kdy jste hezká nebo kdy máte ideální míry. Vše je to o tom, co si myslíte vy a jak to cítíte. Kdy se cítíte šťastná, krásná a svá. Poslouchejte své city, přemýšlejte, zda vše, co si přejete, si opravdu přejete vy, a ne nikdo jiný.
Myslím, že spousta z nás zažila tuto situaci. Nikdy vás nebavilo cvičit, ale přítel chce aby jste zhubla pár kilo. Začnete cvičit, přátelům a blízkým tvrdíte, jak vás cvičení baví a že to celé děláte pro sebe, ale v závěru se necítíte šťastná a do posilovny se musíte pomalu nutit násilím.
Tohle jsem si také zažila a vše co děláte, musíte dělat opravdu pro sebe a proto, že to milujete. Pokud vás to nedělá šťastnou, musíte přemýšlet, kde je chyba a změnit to, jinak šťastní nikdy nebudete. Život máme jen jeden a ten rychle utíká.

Najdi sama sebe do té největší hloubky, které dokážeš a začni žít život podle svých pravidel a přání, tak aby, jsi byla šťastná. Nejdůležitější člověk ve tvém živote jsi totiž ty, nikdo jiný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 5. června 2018 v 20:11 | Reagovat

Zit svuj zivot. Ne zivot a sny nekoho jineho ... jen tak dal :)

2 healthy-mind healthy-mind | 11. června 2018 v 12:28 | Reagovat

[1]: Děkuji za podporu. Moc si toho vážím!

3 Gabux Gabux | Web | 11. června 2018 v 14:56 | Reagovat

Žij svůj život. A buď ochotná nést za své rozhodnutí následky. A rozhodně si nikdy nehraj na někoho, kdo nejsi :)

4 healthy-mind healthy-mind | 29. června 2018 v 11:07 | Reagovat

[3]: Souhlasím. Přála bych to všem lidem, kteří se zatím bojí, aby žili svůj život a byli šťastní. Také chci poděkovat za tvou reakci. Moc si jí vážím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama