Srpen 2018

PÉČE O VLASY

30. srpna 2018 v 19:04

Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Já o svou korunu přišla asi rok zpět, svou vlastní hloupostí. Neustále jsem chtěla zkoušet nové věci, až přišel den, kdy se to nepovedlo. Nejen, že jsem se o vlasy moc nezajímala, ale hlavně jsem věřila, že se nic stát nemůže. Bohužel moje hloupost došla až do fáze, kdy se mi při odbarování vlasy úplně spálily a začaly mi v polovině upadat. Z hedvábných, hustých a krásný vlasů se staly vlasy řidké, tvrdé jako sláma a o víc jak polovinu kratší. Byla jsem nešťastná, ale z chyb se člověk má poučit a já svou chybu už nikdy nebudu opakovat.

RADY A TYPY PRO ZAČÁTEK
Pokud Vám mužu z vlastních zkušeností poradit, nesnažte se experimentovat, ale naučte se jen podtrhnout nebo zvýraznit svou přirozenou barvu vlasů. Stačí vlasy lehce oživit a uvidíte jak budete zářit.

DENNÍ PÉČE
Za denní péči o vlasy považuji rozčesávání vlasů, česání/účesy/ a užívání výživy pro vlasy v podobě vitamínových tobolek.

Rozčesávání vlasů - je důležité vlasy rozčesáváat ráno i večer před spaním, aby se nám vlasy nezacuchávaly a následně nelámaly a při rozčesávání nevypadávaly. Skvělým pomocníkem při rozčesávání je olejíček Wella SP LuxOil, který nejen krásně voní, vyživuje vlasy, ale také se po použití olejíčku vlasy krásně rozčesávají. Další nutností je Tangle Teezer! Je to hřeben, který má dnes většina žen. Rozčesávání je jednoduché, bez bolestné a ještě vám příjemně namasíruje hlavu.

Výživa vlasů - výživu vlasů jsem užívala asi měsíc, na doporučení kamarádky. Výživa, kterou jsem užívala se nazávý Just Nutrion Capillaire - pro komplexní výživu vlasů, nehtů a kůže. Kapsle obsahují celý komplex prospěšných vitamínu, který napomáhá při růstu vlasů a bojuje proti jejich vypadávání. Já osobně byla spokojená, ale je nutné podotknout, že jakákoliv taková výživa je jen něco navíc. Nejdůležitější je pravidelná péče o pokožku hlavy a vlasy samotné.

Kulmování a žehlení vlasů - je pro vlasy hodně náročné. Já osobně si ode dne skázy, vlasy žehlím a kulmuji minimálně. Pokud si ale žehlíte/kulmujete vlasy pravidelně, určitě je dobré si pořídit ochranu před teplem ve spreji, který chrání před poškozením. Bohužel tuto ochranu nemám osobně vyzkoušenou.

TÝDENNÍ PÉČE
Za týdenní péčí považují mytí vlasů, zábaly/kůry a fénování.
Mytí vlasů - osobně si vlasy myji asi 2x týdně. Čím částěji totiž vlasy budete umývat, tím více se vám budou mastit. Je dobré to nějakou dobu překonat a umývat si vlasy méně často, protože vlasy si časem zvyknout, ale častým umýváním je opravdu hodně namáháme. Pro mytí vlasů je důležité používát kvalitní produkty, šampón i kondicionér, které se doplňují. Šámpón vám totiž vlas otevře a kondicionér zase naopak uzavře.
/Můj typ k mytí vlasů je ten, umývat vlasy 2x. Šampón si nejprve dám do dlane a naředím trochou vody, lépe se s ním potom pracuje. Nejen že lépe pění, ale rozprostře se do celých vlasů. Poté vlasy umyju a tento proces tedy opakuji vždy 2x. Nanesu kondicionér a nechám chvíli působit, poté opět smyju./
Po umytí do vlhkých vlasů nanesu již zmiňovaný olejíček a krásně rozčešu Tangle Teezerem. Pokud ale vlasy fénujete, žehlíte nebo upravujete teplem, olejíček nanášejte až na suché vlasy, jinak si můžete přípravek připéct k vlasu a vlas si zníčit!
/Je důležité vlasy rozčesávat po použití olejíčku či mokré, kdy se češou nejlépe a eliminujete tak množství vypadaných vlasů. Nesmím také zapomenout na problematické vysoké culíky a drdoly, které způsobují lámání vlasů. Dalším strašákem jsou pevné gumičky, které dávají zabrat stahovanému místu a může tak docházet k velkému vypadávání a řídnutí vlasů, kdy potom problematické místo vidíte zřetelně. - viz. poslední foto/

Fénování - vlasy si nefénuji, protože stejně jako žehlička a kulma namáhají vlasy příliš velkým horkem. Vlasy tedy po rozčesání nechám přirozeně uschnout.

Zábal z kokosového oleje - aplikuji na vlasy asi 2x týdně. Tento zábal nechávám působit přes noc. Kokosový olej nanesu do celých délek vlasů a nezapomenu promasírovat i pokožku hlavy, která je pro správný růst nejdůležitější. Výživa pokožky hlavy je totiž zásadní, pro růst zdravých a krásných vlasů. Na polštář si dejte před spaním ručník a ráno vlasy standartně umyjte.
/Kokosový olej je skvělý pomocníkem, který bojuje proti lupům, suché pokožce a je skvělý i jako kondicionér. Skvělý je také pro masáž hlavy, kdy pokožka hlavy dostane potřebnou dávku všech důležitých vitamínů. Kokosový olej také bojuje proti lámavosti vlasů, třepícím se konečům a vypadávání vlasů./

DLOUHODOBÁ PÉČE
V dlouhodobé péči mluvíme o návštěvě kadeřníka, který je dle mě také velkou nutností.

Opravdu dbejte na kvalitní kadeřnici, která ví co dělá a používá Olaplex a kvalitní vlasovou kosmetiku.
Rozhodně doporučuji pravidelné zastřihávání konečků, masky, přelivy a při barvení poprosit i o Olaplex, který při barevní vlasy chrání před níčením.


VLASY PŘED ZNÍČENÍM
*chci vám sem přidat pár fotek jako odstašující případ, aby jste nedělali stejné chyby jako já.
VLASY PO ZNÍČENÍ
*výsledna barva, kterou jsme vůbec nechtěli, po stahování mi upadávaly vlasy a foto délky, kterou jsem získala, ze svých krásných vlasů.
VLASY DNES
*vypadají konečně zdravě a mají tvar, ale bohužel teď už jen můžu čekat až dorostou. + první fotoagrafie, můžete vidět, jak mám v daném místě řidké vlasy z drdolů a culíků, které byli moc utažené a samozřejmě i stres.


*Nikola Janálová Hairdresser

Chci holky apelovat, aby jste si dávaly na své vlasy opravdu pozor. Stačí chvilka a dopadá to takhle. Já toho nikdy nepřestanu litovat, ale rozhodně jsem se poučila a už nikdy znovu takovou chybu něudělám.
A jaké jsou vaše zkušenosti?

MALIČKOSTI

19. srpna 2018 v 17:10

Náš život se skládá ze dnů a dny z maličkostí. Maličkosti jsou něco, co nás dělá šťastnými a naše dny bohatými a smysluplnými.
Miluji když se na mě někdo usměje, pohladí mě, obejme nebo mě škrabká na zádech. Miluju hřející sluneční paprsky, čerstvý vzduch, spálený benzín s olejem, jízdu na motorce, pozorování hvězd, utíkání v dešti, smích, kreslení, pusu na čelo, pletení vlasů, noční jízdu v autě se staženými okýnky, procházky, kávu.

Musím se vám ale přiznat, asi rok na zpět jsem si ničeho takového nevážila. Chtěla jsem pořád víc a nebyla spokojená s tím co jsem měla. Největší chyba jakou jsem mohla udělat. Člověk by měl být spokojený s tím co má, čím vděčnější jsme, tím více dobrého se nám dostane. Stěžování si na to co nám chybí, nikdy ničemu nepomohlo ani nic dobrého nepřineslo. Je to prosté, kdo si váží maličkostí, je šťastný a přitahuje to krásné do svého života. Pokud nejste nikdy spokojení, jste zapšklí a smutní, budete do svého života přitahovat jen to špatné.

Přiznejte se, kdo si také nevážíte maličkostí?

I teplo něcí dlaně je dar. To že můžeme dýchat, být svobodní, milovat, být milování, můžeme žít a jít našim životem, to vše je obrovský dar.
Ráda jsem zapomínala být vděčná za vůni květin, vítr ve vlasech, dobré jídlo, přátele. Jednou mi to, ale všechno došlo a dnes žiji maličkostmi, které dělají můj život šťastným.Vzpomínám si na své nejhorší životní období, kdy jsem potkala člověka, který mi podal pomocnou ruku. Byly chvíle, kdy jsem si nevážila i těch malých věcí, kterými mi pomáhal. Noci, kdy mě rozesmíval, držel v náručí, hladil po vlasech, líbal mi hřeb mé dlaně a nebo se jen na mě potichu díval. Člověk si takových věcí v dnešní době neumí vážit. Mrzí mě, že jsem patřila mezi ně a neuměla si dříve užívat všech maličkostí!

Znovu se takové chyby už nedopustím. Je mi jasné, že každý to máme jinak, ale zajímá mě, jesti kladete důležitost všem maličkostem ve vašem životě?

ZAMILOVANÁ DO BIOAROMI

5. srpna 2018 v 22:38

Bioaroma je 100% přírodní kosmetika výráběná s láskou rodinnou firmou z Kréty. Bioaroma drží certifikát BioHellas, který poukazuje na 100% přírodní produkty. Není testováno na zvířatek, což je pro mě zásadní při nákupu kosmetiky. Produkty neobsahují vodu, která v kosmetice množí bakterie a mikroorganismy, které je poté potřeba doladit konzervaty a chemií. Oleje používané v kosmetice jsou získávané destilací a krásně voní. Jsou šetrné k přírodě a lidské pleti. Inspirací je jim receptura mínojské civilizace již ze středověku. Všechny používané produkty jsou pěstovány přímo pod krétským sluncem a jejich zlatem je Diktamus a Labdanum. Tyto dvě esence mají mají skvělé regenerační, vyhlazující, zpevňující účinky a bojují proti stárnutí. Jsem šťastná, že jsem se o bioaromě dozvěděla. Jsou tak skvělí, že pokud si nevíte rady s výběrem, milé dámy vám rády pomohout.

Moje osobní zkušenost je skvělá a proto jsem se rozhodla s vámi o tohle zlato podělit. Už si nedokážu představit ani ráno, ani večer bez mého 5 minutového relaxu.

Produkty, které používám jsou odličovací olej s heřmánkem a diktamem, pleťové tonikum s diktamem a výtažky růže, aloe vera gel, 24h krém proti vráskám anti-aging s včelím voskem, neroli a myrhou a jako poslední oční krém proti vráskám s olivovým olejem a myrtou.
Tyto produkty jsem volila z důvodu nutné hydratace mé pleti, která je citlivá na slunce. Dalším problém jsou mé hluboké mimické vrásky, proto v mých 21 letech užívám produkty na vrásky.

Tentokrát jsem si pro vás natočila i video, jak správně aplikovat. Je nutné dávat pozor na tahání obličeje. Při odličování očí, jemné kroužím, dokud se řasenka krásně nerozpustí. Při odličování nechám 10 sekund přiložený tamponek a stahuji jemně z hora dolů, nikdy nekroužit. Tím si způsobujete zbytečné vrásky a zbytek řasenky sundávám tahem od vnějšího koutku oka k nosu. Krému s aloevera gelem stačí opravdu maličko, jak vidíte na videu a pro lehkost a řádné vstřebání vklepávejte. Také můžete vidět jak si tlačím prsty od spánku k nosu. Je to výborné na rozproudění a prokrvení očního okolí. Při aplikaci krému na oční okolí je nutné vést pohyb od obočí k nosu, takový malý kruh, který můžete vidět na videu.


Jako první jsem použival odličovač s heřmánkem, který nádherné voní a hydratuje. Krásně odličuje a stačí ho opravdu málo. Dalším krokem po odlíčení bylo tonikum, které osvěží pleť, zároveň stáhne zbytky po odličování a krásně připraví půdu pro krém. Poté krém s aloevera gelem a s krémem na oční okolí, krásné a lehce vmasíruju. Všechny blahodárné účinky a podrobný popis najdené na odkazech a nebo přímo na www.bioaromakosmetika.cz

Všechny produkty jsem si zamilovala pro jejich vůni a skvělou strukturu. Pleť mám krásně čistou a hydratovanou. Je to skvělý pocit pleti, který už nějakou dobu mám právě díky bioaromě.

Rozhodně mi dejte vědět, jestli kosmetiku bioaroma používáte, jestli máte také raději přírodní cestu kosmetiky nebo jakou kosmetiku používáte vy. Jsem šťastná, že to vše můžu s vámi sdílet.