MALIČKOSTI

19. srpna 2018 v 17:10

Náš život se skládá ze dnů a dny z maličkostí. Maličkosti jsou něco, co nás dělá šťastnými a naše dny bohatými a smysluplnými.
Miluji když se na mě někdo usměje, pohladí mě, obejme nebo mě škrabká na zádech. Miluju hřející sluneční paprsky, čerstvý vzduch, spálený benzín s olejem, jízdu na motorce, pozorování hvězd, utíkání v dešti, smích, kreslení, pusu na čelo, pletení vlasů, noční jízdu v autě se staženými okýnky, procházky, kávu.

Musím se vám ale přiznat, asi rok na zpět jsem si ničeho takového nevážila. Chtěla jsem pořád víc a nebyla spokojená s tím co jsem měla. Největší chyba jakou jsem mohla udělat. Člověk by měl být spokojený s tím co má, čím vděčnější jsme, tím více dobrého se nám dostane. Stěžování si na to co nám chybí, nikdy ničemu nepomohlo ani nic dobrého nepřineslo. Je to prosté, kdo si váží maličkostí, je šťastný a přitahuje to krásné do svého života. Pokud nejste nikdy spokojení, jste zapšklí a smutní, budete do svého života přitahovat jen to špatné.

Přiznejte se, kdo si také nevážíte maličkostí?

I teplo něcí dlaně je dar. To že můžeme dýchat, být svobodní, milovat, být milování, můžeme žít a jít našim životem, to vše je obrovský dar.
Ráda jsem zapomínala být vděčná za vůni květin, vítr ve vlasech, dobré jídlo, přátele. Jednou mi to, ale všechno došlo a dnes žiji maličkostmi, které dělají můj život šťastným.Vzpomínám si na své nejhorší životní období, kdy jsem potkala člověka, který mi podal pomocnou ruku. Byly chvíle, kdy jsem si nevážila i těch malých věcí, kterými mi pomáhal. Noci, kdy mě rozesmíval, držel v náručí, hladil po vlasech, líbal mi hřeb mé dlaně a nebo se jen na mě potichu díval. Člověk si takových věcí v dnešní době neumí vážit. Mrzí mě, že jsem patřila mezi ně a neuměla si dříve užívat všech maličkostí!

Znovu se takové chyby už nedopustím. Je mi jasné, že každý to máme jinak, ale zajímá mě, jesti kladete důležitost všem maličkostem ve vašem životě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 20:11 | Reagovat

Dříve jsem nekladla, ale pak jsem si prošla jednou takovou nepříjemnou životní etapou, kdy jsem si myslela, že můj život skončí. Poté, co jsem to vše ustála si vážím úplně všeho. Těším se na každý nový den, na každou maličkost a je to to nejlepší, co můžu pociťovat.

2 Katka Katka | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 13:43 | Reagovat

Kdysi jsem podobný článek psala také. :) Myslím, že je důležité si vážit maličkostí, i ty nejmenší věci umí udělat radost, bohužel ne vždy je to snadné.

<a href="http://somethingbykatep.blogspot.com/">Somethingbykate</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama